محل تبلیغات شما

اون یک مدت فشار مالی که روم بود خیلی درم اثر کرده، طوری که الان که اومدم خونه، به خرج های غیرضروری مامانم و خواهری واکنش نشون میدم. هعی میگم مگه این لازمه؟ مگه واجبه؟؟ برای چی میخرید؟؟ 

خواهر که به هیچ عنوان تو کتش نمیره ولی مامانم و راضی کردم با اولویت بندی جلو بره، یکم پس انداز کنه برا خریدهای گنده ای که برا خونه در نظر داره! فعلا گفته اوکی! البته دلیلمم منطقی و حرفه ای بود چون مثلا برای تغییر دکوراسیون خونه یکسری کارها اول باید انجام بشه بعد یکسری کارها و خریدهای دگ! 

اووووووه اگر بتونم موفق شممممم  

به این فکر میکنم،‌ بیچاره بابام چه میکشههههه!!! 

با اینهمه زحمت برو پول درآر. بعد ببرن برای  چیزهای غیرضروری و بی کیفیت خرجش کنن!! 

به خواهر میگم برا چی هر سال پالتو میخری؟؟

پارسال فکر کنم دو تا خریده بود! بعد امسالم میگه بریم یکجا حراج زده ازش پالتو بخرم! میگم برا چی آخههههه؟؟؟؟ وقتی هنوز چند تا پالتو خوب و تمیز داری برای چی؟؟؟ میگم چون قیمتش مناسبه باید بخری؟؟؟ واقعا اشکم میخواد دربیاد! ! مامانمم پایه شه! 

واقعا مخم سوت میکشه! 

بهش میگم برو یک چیز عالی و خوب بخر، ۵-۶ سال خوب ازش استفاده کن! میگه برای چی؟؟ چند تا ارزون و متوسط قیمت میخرم ولی هر سال میخرم

موندم چطور تو ذهنش فرو کنم ؟؟؟ 

برا من کیفیت زندگی مهم شده. دلم میخواد از برندهای خوب و مناسبی که شناسایی کردم خرید کنم، نه هر جنس چینی و ایرانی یا هر کشوری! 

یک پالتو و دارم فکر کنم اونو از دوم دبیرستان دارمش ، من امسال دارم لیسانس میگیرم،‌ حدود ۷ ساله :)) انقدرم دوسش دارم و همچنان وقتی میپوشمش توجه ها به سمتش جذب میشه! هنوز تو اوجه!   

اولا بنظرم خرید زیاد و اعتیاد بهش میتونه وقت آدم و بگیره! 

دوما این خوب نیست که ما بهترین هایی که در توان داریم رو از خودمون دریغ کنیم.

سوما الان دوره و زمونه ای نیست که سرمون همچنان تو برف باشه و مصرف گرای صرف باشیم باید توجه کنیم چکار داریم با دنیامون میکنیم.

الان سال هاست که دارن راجع به خریدهای بادوام و صرفه های اقتصادی و محیط زیستیش صحبت میکنند هعی میگن کالای با دوام بخرید، حتی اگر وسیله ای تون کاربرد اصلیش رو از دست داد به طرق دگ ازش استفاده کنید تا زباله کمتری وارد چرخه کرده باشید. اما ما انگار تا چوبش رو نخوریم حاضر نیستیم کله مونو از برف بیاریم بیرون!!!

حیییف و واقعااااا حیف. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها